מכונות אריזה

איך לחסוך מקום באריזה?

מוצרים ארוזים מגיעים מבית האריזה/המפעל האורז אל המשווק, מהמשווק לחנויות ולמרכולים ומשם, אל ביתו של הצרכן. לאריזה טובה ויעילה נחשבת אריזה אשר מובילה את המוצר (יהיה אשר יהיה) לאורך כל נתיב השינוע שלו, תוך שמירה על המצב המקורי שבו יצא מהמפעל, ללא פגם, קלקול, חמצון או שבר. אולם, גם לחלק גדול מהאריזות הטובות ישנו חסרון אחד - הנפח שלהן, המקום אותו הן תופסות כאשר מכניסים מספר מוצרים לארגז, לעגלה או למשטח. לעיתים, מתוך רצון לחסוך במקום ובניסיון לצופף את המוצרים הארוזים, פוגמים המשנעים או המחסנאים בשלמותן של האריזות. בכך, הם חושפים את המוצרים לאוויר, גרגירי אבק, מזיקים שונים ואף לחוסר טריות וקלקול (כאשר מדובר במוצרי מזון).

 

למה למזער נפח אריזות?

 

בניגוד למחשבה האינסטינקטיבית הראשונה שעולה בראשנו, מזעור נפחי האריזות (והמוצרים עליהן הן מגנות) איננו רק אינטרס של המשנעים (אשר מעוניינים "לדחוס" יותר מוצרים בחלל נתון) או של מחסנאים (שרוצים לשמור על סדר ולצמצם נפחים). האינטרס הוא, בראש ובראשונה שלכם, היצרנים, המשווקים והאורזים, אשר חפצים שהמוצר שלכם יגיע לידי הלקוחות תוך צמצום הסיכונים למינימום במהלך השינוע. הפיכתן של האריזות לקטנות יותר יאפשר ניצול מקסימלי של האחסון (כארגזים ומשטחים) והגנה טובה יותר על המוצרים.

טכנולוגיות האריזה השונות שמציעות מכונות אריזה כיום, מאפשרות לכם לצמצם את הסיכונים האורבים למוצרים בדרכם הארוכה אל הצרכנים המצפים להם.

 

 

מכונת שרינק

 

מכונת אריזה בשרינק יוצרת אריזה אסטטית וצמודה למוצרים אותם היא אורזת. האריזה הפלסטית נצמדת לקווי המתאר של המוצר וכמעט איננה מכילה אוויר, כך שנפח האריזה הינו בעצם נפחו של המוצר עצמו. במהלך האריזה, מגיעים המוצרים אל מכונת השרינק ("קונכיה") ונעטפים בשקית או שרוול עשוי חומר פלסטי מתכווץ בחום. משם, הם עוברים אל מנהרת החום, בה, מכווצת עטיפת הפלסטיק ונצמדת למוצר. סוג אריזה זה עושה שימוש בחומרים כ-PVC, פוליאוליפין ופוליתילן, אשר חלקם נחשבים למתאימים גם לאריזת מזון.

אריזת שרינק משמשת גם לצורך איגוד מספר מוצרים לכדי אריזה אחת (למשל, מבצעים כ"שניים במחיר אחד") ומעניקה בכך יתרון של עיגון מספר מוצרים, כך שהם אינם מטלטלים באופן חופשי במהלך שינועם.

אריזה זו מיועדת עבור מוצרים שאינם זקוקים לאריזה סטרילית ברמה מיוחדת ולכאלה שאינם רגישים לחום. לכן, טכניקת אריזה זו תתאים רק לחלק מסוגי קווי הייצור של מוצרים (למשל, מזון) בהם לטמפרטורת האריזה אין חשיבות או שטמפרטורת הכיווץ נמוכה מהטמפרטורה הפוגמת בהם.

מכונת ואקום

עבור מוצרים הרגישים לחשיפה לאוויר ולמוצרים הרגישים לחום, מכונות אריזה בואקום מספקות פתרון יעיל, אשר איננו מסכן את המוצרים בחשיפה לטמפרטורה שבמכונת השרינק. המכונה שואבת מתוך האריזה את כל האוויר אשר היא מכילה, ובכך, מצמידה האריזה למוצר, מבודדת אותו מאוויר ומקטינה את נפח האריזה בצורה ניכרת.

קווי אריזה המשלבים בין הואקום לשרינק

השיטה משלבת את היתרונות של שתי השיטות ויוצרת תהליך אריזה יעיל, אשר בו, לאחר האריזה בואקום עוברת אריזת המוצר תהליך נוסף של חימום (שרינק) שמטרתו לכווץ את האריזה כיווץ נוסף, מבלי לאבד את הואקום שבתוכה. לרוב, מכונות אלה מצוידות בחיישני טמפרטורה, אשר מבטיחים כי המוצר לא ייפגם לאורך התהליך. ניתן לפגוש את שיטת אריזה זו בתחום מוצרי המזון במוצרים כנקניקים וגבינות קשות, אשר אינם רגישים לטמפרטורה.

בגלל שילוב יתרונות שתי השיטות, שיטה זו מצמצמת למקסימום את נפח האריזה והמוצר.

לסיכום:

הקטנת נפחי האריזות והשימוש בשיטות השונות המתאימות למוצרים ישיגו לכם לא רק את אפקט מזעור האריזה, אלא אף יבטיחו את שלמותם וטריותם של המוצרים שלכם.

איך לחסוך מקום באריזה?

Tivonet