מכונות אריזה

מהי אריזת ואקום? ולמה היא משמשת?

אריזת ואקום היא טכניקת אריזה שבה שואבים את כל האוויר מהאריזה של המוצר ולאחר שמסתיים תהליך השאיבה, אוטמים את האריזה. המטרה העיקרית של טכניקת אריזה זו המתבצעת על ידי מכונות אריזה מיוחדות, היא להיפטר מכל החמצן שבתוך האריזה. על ידי שאיבת החמצן מהאריזה, ניתן להאריך בצורה משמעותית את חיי המדף של המוצר, כשבעיקר מדובר במוצרי מזון. זאת כיוון שאלו החיידקים שבתוך אריזת המוצר, האחראיים בסופו של דבר לקלקולו.

הקטנת נפח האריזה

בנוסף לכך שעל ידי יצירת ואקום יוצרים גם תנאים לא אידיאליים לגידול חיידקים, יש לציין כי כאשר יוצרים ואקום, מקטינים משמעותית את נפח האריזה. זאת כמובן כל עוד מדובר במוצר הנארז במיכל גמיש (שקית ניילון למשל). באופן הזה ניתן לחסוך במקום רב ולפיכך נעשה שימוש בטכניקת אריזה בוואקום גם במרחב הביתי. כך לדוגמה ישנן אריזות פלסטיק מיוחדות שבאמצעותן אפשר לארוז שמיכות עבות או בגדי חורף לתקופה ממושכת מבלי שיתפסו מקום רב מדי בארון או בארגז המצעים. ישנם גם מקומות בעולם שבהם נעשה שימוש באריזות ואקום לצורך דחיסת האשפה, שכן במקומות האלו גובים תשלום עבור כל שקית זבל שמפנה הרשות העירונית.

שמירה על חומרים נדיפים

מכונות אריזה המייצרות אריזות ואקום מאפשרות לשמור על חומרים נדיפים שונים בתוך האריזה. כך לדוגמה אם מדובר במוצר המדיף ניחוח על ידי פליטת חומרים נדיפים, ניתן להאריך את חיי המדף שלו באמצעות אריזת ואקום. נקניק מעושן למשל, נהוג לארוז באריזת ואקום לשימור הארומה של המוצר.

חלופה נפוצה לאריזת הוואקום

ישנם מוצרים רגישים, בדגש על מוצרי מזון פריכים או שבירים כמו צ'יפס למשל, שלא ניתן לארוז באריזת ואקום, שכן המוצר עשוי להישבר ולהימעך בתהליך האריזה. אי לכך, נהוג במקרים האלו לבחור באלטרנטיבה לשאיבת האוויר, הבאה לידי ביטוי בהחלפת הגזים הנמצאים באריזה, בגז שפשוט לא מכיל חמצן. באופן הזה, על ידי החלפת האוויר (לרוב בחנקן), היתרון של שימור המוצר בוואקום נשמר, אך הגז שהוחדר לאריזה מונע ממנה להתכווץ ומהמוצר לסבול מפגיעות מכניות.

שימושים נוספים

מכונות אריזה בוואקום נמצאות כיום בשימוש גם במטבחים מודרניים שבהם נעשה שימוש בשקיות פלסטיק אטומות כדי לבשל את המזונות השונים. טכניקה זו נקראת סו-ויד (Sous-vide) והיא כוללת שני שלבים עיקריים: בשלב הראשון אורזים את המוצר באמצעות מכונת אריזה מיוחדת בשקית פלסטיק אטומה ולאחר מכן מבשלים אותו באמבט מים חמים. באופן הזה ניתן להבטיח שהוא יבושל בצורה אחידה לחלוטין. בנוסף, מכונות אריזה בוואקום מפחיתות את הסיכוי לכוויות מקפיא במוצרי מזון שעוברים הקפאה. כוויות מקפיא (Freezer Burns) הן תוצאה של מגע ישיר בין המוצר לבין האוויר במקפיא. האוויר גורם לייבוש וחמצון המוצר בנקודות מסוימות ועל רקע זה המוצר סובל משינויי צבע ומרקם הפוגעים באיכותו בצורה ניכרת.
מהי אריזת ואקום? ולמה היא משמשת?

Tivonet