מכונות אריזה

אריזה אצל חברה חיצונית – יתרונות וחסרונות

האם כדאי לארוז את המוצרים באופן עצמאי או שמא דווקא מיקור חוץ הוא הבחירה הנכונה? זוהי אחת הדילמות המתעוררות במוחו של כל אדם העוסק בייצור של מוצרים הדורשים אריזה תעשייתית. במאמר שלפניכם נסקור תחילה את כל היתרונות של בחירה במיקור חוץ ולאחר מכן נמנה את כל החסרונות של האפשרות הזו. כל זאת על מנת שתוכלו לגבש החלטה בצורה מושכלת.

מה הם היתרונות של אריזה אצל חברה חיצונית?

הפקדת מלאכת האריזה בידי חברה מקצועית, בדומה לכל פעילות של מיקור חוץ באשר היא, מאפשרת לחברה היצרנית להתמקד בפעילויות הליבה שלה, כלומר בתהליכי הייצור. רבים לא מודעים לכך, אבל ישנם תקנים מחמירים ביותר בתחום האריזה, הנוגעים לא רק לסוג הספציפי של המכונות שיש להחזיק במפעל, אלא גם לתנאי האקלים שישררו בחדר האריזה, לחומרי האריזה ועוד. לפיכך הפעלה של מכונות אריזה ואפילו מכונת אריזה אחת בלבד, מצריכה רכישה של ידע רב, מעבר של בדיקות רבות ועוד. כמו כן מכונת אריזה תעשייתית מחייבת את בעל המפעל לפנות לא מעט שטח, שכן מכונות אריזה הן מכונות גדולות יחסית. במציאות שבה מחירי השכירות רק עולים והולכים, חשוב לקחת שיקול זה בחשבון. מעבר לכל זה, כשמפקידים את מלאכת האריזה בידיים של חברה חיצונית, ניתן בקלות רבה יחסית להגדיל את היקפי הייצור, שכן לרוב חברות המחזיקות מכונות אריזה, מסוגלות לארוז כמויות גדולות מאוד ולהגדיל את הכמויות בהתאם לצורך. אם תתפעלו בעצמכם את תהליכי האריזה ותרצו בשלב מסוים להגדיל משמעותית את היקפי הייצור, ישנו סיכוי לא רע שלא תוכלו לעמוד בקצב הנדרש.

מה הם החסרונות של אריזה אצל חברה חיצונית?

החיסרון המרכזי של שליחת המוצרים למיקור חוץ בא לידי ביטוי בכך שעל ידי שליטה בתהליכי האריזה, ניתן לחסוך בצורה ניכרת ומשמעותית בעלויות כשבין היתר מדובר בעלויות השינוע. זאת כמובן כל עוד מתנהלים בצורה נכונה. כמו כן גם אם החברה שמפעילה מכונות אריזה נחשבת למובילה בתחומה, אף פעם אין לכם אפשרות לדעת כיצד בדיוק מתנהלים התהליכים. רק כאשר אתם שולטים באופן אבסולוטי על כל תהליכי האריזה, אתם יכולים לדעת בוודאות שהכול מתנהל על מי מנוחות ובהתאם לתקנים הנהוגים בתחום. יש לציין עוד בהקשר לחסרונות, כי למרות שרוב מכונות האריזה אכן גדולות יחסית, הרי שכיום ניתן לרכוש גם מכונות אריזה יד שנייה שלא תופסות יותר מדי מקום. אי לכך, באפשרותכם להתנסות בתחום האריזה ולהחליט לאחר ההתנסות, האם אתם אכן מסוגלים לנהל את מערך האריזה במפעל שלכם. מובן שאין צורך לרכוש כבר בשלב הראשוני מכונה חדשה, שכן ניתן לרכוש מכונת אריזה יד שנייה, שעלותה נמוכה במיוחד.

מה חשוב לבדוק לפני שרוכשים מכונת אריזה?

אם החלטתם לרכוש מכונת אריזה, חשוב במיוחד לשים לב לתנאי האחריות ולשירותי התיקונים: מומלץ לתת עדיפות לחברה המשווקת מכונות אריזה, המעניקה בעצמה שירותי תיקונים למכונות שהיא משווקת. כמו כן עליכם לתת דעתכם לתחום האחזקה והתפעול של המכונה, שכן תפעול לקוי יוביל לקיצור תוחלת החיים של המכונה.
אריזה אצל חברה חיצונית – יתרונות וחסרונות

Tivonet