מכונות אריזה

ציוד מכני הנדסי

מלבד העובדה שלכלי הנדסה אלו יש תוספות ייחודיות שמאפשרות לבצע ולעזור בעת עבודות בנייה שונות, הרי שכלים אלו גם יכולים לנוע בתנאי קרקע שונים, ובפרט בתנאים לא ייחודים, קשים יותר מאשר תנאי קרקע רגילים. לכן הכלים כוללים גלגלים גדולים ולעיתים קרובות יש סביבם גם שרשראות עצומות שמאפשרות לשמור על הגלגלים ובכלל על הכלי. אך עצם העובדה שהם פועלים ע תנאי קרקע קשים ולא מדובר בכלים עם גלגלים רגילים, אומר בהכרח שמדובר בכלי הנדסה כבדים ואיטיים מאוד, ומכן אפשר להבין שהעבודה שלהם נעשית לאורך זמן ממושך ולא באופן מהיר. במקרים רבים כלי העבודה מובלים על אתר העבודה על גבי מובילים מיוחדים של ציוד הנדסה. מדובר על משאיות מסוגים שונים. ציוד מכני הנדסי לא יכול לנוע על כבישים ובמסלולים רגילים אלא חייבים להיות מובלים על ידי משאיות ומובילים אחרים.

ציוד מכני הנדסי או בקיצורו צ.מ.ה, הוא שם כולל אשר ניתן לכל כלי הרכב אשר מיועדים לבצע עבודות הנדסיות מסוגים שונים. מדובר על כלי רכב שעוזרים בעבודות הנדסיות כגון סלילת כבישים, פינוי פסולת, עבודות עפר, בנייה, הקמת חומות וגדרות ועוד. כלי רכב אלו כוללים מנוע חזק, שלדה וכן לרוב יש להן תוספות ייחודיות שלא ניתן למצוא על כלי רכב אחרים אלא רק על כלי רכב שמשמשים לצורך העבודות שציינו. בין התוספות אפשר למצוא זרועות הידראוליות, מנופים, כפות, ותוספות נוספות שיכולות להועיל בזמן העבודות השונות.

כיצד בוחרים עם איזו חברה של ציוד מכני הנדסי לעבוד

כפי שניתן להבין, אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של חברות אשר מתעסקות בנושא של ציוד מכני הנדסי, רובן פועלות בתחום הפרטי, כלומר עובדות אך ורק עם קבלנים וחברות בנייה לצרכים פרטיים אך יש חברות רבות שפועלות באופן ישיר עם המגזר הציבור, רשויות ממשלתיות ומקומיות.

ההחלטה לעבוד עם חברה מסוימת, מגלמת בתוכה מספר נקודות משמעותיות, ביניהן:

זמינות ונגישות של החברה – מאחר ומדובר בתהליכים שקשורים לבנייה, אז מן הסתם אנחנו יכולים להבין שכל שלב בתהליך חייב להתבצע במועד שלו, לכן החברה אליה אנחנו פונים במטרה שתעבוד איתנו ותציע לנו שירות של ציוד מכני הנדסי, חייבת להיות נגישה וזמינה אלינו.

ציוד ברמה גבוהה – לא מספיק שהחברה תהיה נגישה, היא צריכה לכלול ציוד מכני הנדסי ברמה גבוהה וכזה שיתאים בדיוק לצרכים שלנו. לשם כך על הקבלן להסביר מה הוא צריך ולפרט מה סוג העבודה בה הוא מעוניין.

אישורים – בשביל לעבוד עם חברה מקצועית בתחום, יש לוודא שהחברה מחזיקה בכל האישורים והרישיונות על פי החוק. וכן שעובדיה יכולים להפעיל ציוד מכני הנדסי כבד בכל תנאי שטח ובכל סוג עבודה.

כמו כן יש לבחון את היכולת של החברה לספק פתרונות יצירתיים לבעיות שונות שעלולות לצוץ בשטח על מנת לאפשר עבודה תקינה בכל עת.

ציוד מכני הנדסי

Tivonet