מכונות אריזה

אריזת נוזלים

ישנם לא מעט אלמנטים בעידן המודרני, שרובנו נוטים לקחת כמובנים מאליהם. יחד עם זאת, אף לא אחד מהם הופיע יש מאין והכוונה היא לכל אותם מוצרים יומיומיים שהינם תוצאה של שנות פיתוח רבות. אריזות נוזלים למשל, הן מסוג הפלאים האלו, שאף אחד לא מתרשם מהם יתר על המידה. על אף שאריזות נוזלים הן אריזות מורכבות יחסית מבחינת הרכב החומרים והתפקוד, כולנו רגילים לעשות בהן שימוש באופן קבוע ולכן לא עוצרים לרגע כדי לתת דעתנו לתחכום הגלום בהן.

חומרים שפותחו במיוחד לטובת אריזות נוזלים

ישנו מגוון רחב של חומרים שפותחו ספציפית לטובת אריזה של נוזלים. בתחום המזון למשל, ניתן לראות שימוש נרחב בקרטון בתחום אריזות הנוזלים, כשבין היתר קרטון משמש בימינו לאריזה של חלב ומוצרי חלב שונים. הקרטון הוא הבסיס של אריזות החלב המודרניות ובניגוד למה שרבים חושבים, הוא לא מכיל עץ אלא תאית בלבד. הדרישות מאותו קרטון חלב פשוט למראה, רבות ומגוונות: עליו להיות קל משקל, כדי שלא להכביד עלינו בזמן שאנחנו הולכים עם השקיות מהסופר, הוא צריך להיות דק מאוד, כדי שלא יתפוס לנו יותר מדי מקום במקרר ועליו להיות כמובן אטום לחלוטין, כדי שלא תישפך ולו טיפה אחת של חלב מהאריזה. מעבר לזה, עליו לספק חוזק ועמידות, למנוע חדירה של חמצן וכן לספק מידה מסוימת של הגנה מפני קרינת השמש. כפי שניתן להבין, לא מדובר בעניין של מה בכך ואכן הקרטון המשמש לאריזת החלב מורכב בדרך כלל ממספר שכבות צמודות של חומרים שונים. כך לדוגמה נהוג לצפות את הקרטון בשכבה של אלומיניום, כשמדובר במוצר שצריך להחזיק מעמד ללא קירור זמן רב (כמו חלב עמיד למשל) וישנן גם אריזות נוזלים מקרטון הכוללת שכבה אחת או יותר של ניילון או פולימרים שונים, המשמשים לאטימה הרמטית של האריזה.

מכונות לאריזת נוזלים

ישנו מגוון רחב של מכונות אריזה המשמשות לאריזת נוזלים בתעשיות שונות. מדי יום ביומו אנחנו משתמשים במוצרים שנארזו באמצעות מכונת אריזה המגיעים מתעשיית המזון, אך מכונות אריזה של נוזלים ניתן למצוא בתעשיות רבות נוספות. מכונות אריזה של נוזלים ניתן למצוא למשל בתעשיית התרופות, בתעשיית הקוסמטיקה, בתעשיית האלכוהול ועוד. כאשר אורזים נוזלים, חשוב כמובן לבחור במכונה הספציפית המתאימה לאופי המוצר ולסוג האריזה שהוא דורש. חשוב בין היתר להתייחס לדרגת הצמיגות של המוצר, שכן ישנן מכונות המתאימות לנוזלים צלולים לחלוטין ודלילים מאוד, בעוד שישנם דגמים הרלוונטיים בעיקר לנוזלים בעלי דרגת צמיגות גבוהה או נוזלים המכילים חלקיקים מוצקים. בדיוק באותו אופן, ישנם דגמים של מכונת אריזה המיועדים למילוי של שקיות, אחרים מתאים למילוי של אריזות קרטון קשיחות וכן הלאה והלאה.

האם כדאי לרכוש מכונת אריזה לנוזלים?

חרף המורכבות של הנושא, כל המומחים בתחום תמימי דעים בנוגע לכך שמוטב לרכוש מכונת אריזה לנוזלים מאשר להפקיד את מלאכת האריזה בידי גוף אחר. זאת כיוון שעל ידי רכישה של מכונה לאריזת נוזלים, ניתן לחסוך הרבה מאוד כסף וזמן, לייעל את תהליכי הייצור, ליהנות מחופש מוחלט בכל שלבי הייצור ולנתק את התלות בגופים אחרים.
אריזת נוזלים

Tivonet