מכונות אריזה

תהליך אריזת מוצר במכונה

רבים הם המוצרים הדורשים אריזה הולמת על מנת להגן עליהם מפגיעה, מאבק, ממזיקים, מלכלוך ומשאר גורמים העלולים לפגוע בטריותם או בשלמותם, בדרכם הארוכה בין המפעל המייצר ללקוח. כל אחד מהמוצרים האלה הוא מיוחד במינו מבחינת נתוניו ודרישותיו, ולכן, גם תהליך האריזה הנחוץ לו יהיה שונה.

אולם, ככלל, ניתן להבחין במספר שלבים עיקריים, העשויים להיות משותפים לרוב המוצרים הנארזים:

השלב הראשון - פריקת המוצרים בשטח המיועד לכך באזור אולם האריזה. היות והמוצרים בשלב זה הינם חשופים לכל נזק אפשרי, זהו שלב עדין במיוחד, אשר מומלץ לקצר את משך הזמן שלו ככל שניתן.

השלב השני - הזנת המוצרים למכונה. שלב זה יכול להתבצע בצורה ידנית על ידי עובדים מיומנים ומנוסים, או בהזנה אוטומטית למסוע.

השלב השלישי - אריזת המוצר. כאן מתבטא ההבדל הגדול בין מכונות אריזה וטכניקות האריזה השונות: מכונת אריזה בשרינק, למשל, יוצרת עטיפה המתכווצת בעזרת חום מסביב למוצר או למוצרים הנארזים ונצמדת אליהם, עם או בלי שאיבת האוויר מהאריזה ויצירת ואקום. בניגוד לטכניקה זו, במכונת פלופק אופקית, האריזה (מגליל חומר פלסטי רץ אחד) מקופלת לשרוול וההלחמות והחיתוכים האורכיים והרוחביים מבוצעים בקצוות השקיות הארוזות. בעוד במכונות ורטיקליות (אנכיות) המשמשות בד"כ לאריזת מוצרים בתפזורת או מוצרים אשר לא ניתן לשנעם על מסוע מאוזן (אופקי), המכונה יוצרת שרוול מולחם בתחתיתו, מוזגת לתוכו מנת מוצר שקולה ומדודה ולאחר מכן אוטמת את הפתח העליון של השקית.

השלב הרביעי - הורדה ואיסוף המוצרים מקו האריזה וסידורם בארגזים שיוציאו אותם משטח בית האריזה. אף שלב זה יכול להתבצע באופן ידני (על ידי עובדים) או על ידי ציוד סוף קו בדרגות אוטומציה שונות (בהתאם לכוח האדם העומד לרשות המפעל). עכשיו, המוצרים כבר ארוזים כהלכה, אינם פגיעים והם מוכנים לצאת למדפי החנויות.

קו תהליך האריזה יכול להיות מורכב ממכונה אחת המבצעת את התהליך מתחילתו ועד סופו או ממספר מכונות ומסועים המרכיבים את קו האריזה. המוצרים הנארזים מכתיבים את סוג מכונת האריזה, את חומר הגלם שיוזן בה, את תהליך האריזה עצמו ואת העזרים הנלווים הנדרשים לציוד מכונת האריזה (למשל, מגלי מתכות או מאזניים) וכן הלאה.

תהליך אריזת המוצר נחשב לתהליך משמעותי בייצור המוצר ולבחירת מכונות האריזה המתאימות ישנה חשיבות רבה באורך חייו. לדוגמא, מוצרי מזון אשר נוטים להתקלקל במגע עם אוויר, לא יוכלו להסתפק במכונת אריזה שאיננה מבצעת את תהליך ריקון האוויר מהאריזה ברמה פחות ממושלמת. מוצר כזה יתקלקל עוד בטרם הגיעו למדפי המרכולים ועלול לגרור איתו נזק תדמיתי ליצרן (שלא לדבר על נזק בריאותי לצרכנים, במידה ויגיע לשולחנם). גם במוצרים אחרים, שאינם דווקא שייכים לתעשיית המזון (כתעשיות הקוסמטיקה, האלקטרוניקה או התרופות) ישנה חשיבות רבה לאריזה, לשלמותה ולהגנה על המוצר מפני נזקים ומזיקים.

תהליך אריזת מוצר במכונה

Tivonet