מכונות אריזה

מכונות אריזה לתעשיית המזון

אם יש תחום ספציפי בו לאריזה ישנה חשיבות רבה יותר מבתחומי התעשייה האחרים, זוהי תעשיית המזון. תחום זה מאתגר מאד את מכונות האריזה מאחר והוא דורש רב גוניות במקביל לאיכות, לאמינות ולמהימנות, מאחר וסוגי המזון הנארזים הם רבים ושונים ולכל אחד מהם דרישות משלו. למשל, חטיפים הארוזים בצורה בודדת מול חטיפים בתפזורת הנארזים בכמות מדודה, מוצרי מזון יבשים (כדגני בוקר) מול מוצרי מזון לחים (כגבינות רכות), מוצרי מזון הרגישים לחום או לקור ולכן יש לארוז אותם בטכניקה מיוחדת וכן הלאה.

 

לאריזה ולבחירת מכונת אריזה בתחום המזון יש אספקטים אשר אינם בהכרח קיימים בתחומים אחרים. הנה מספר נקודות למחשבה:

 

 

 

שמירה על טריות המזון - ברור לגמרי, כי לנו, כצרכנים, יש את כל הסיבות להעדיף מוצרי מזון הארוזים בצורה ששומרת על טריותם ועל ההיגיינה שלהם. לכן, ברור גם כי כל יצרן ירצה שהמוצר שלו יגיע לידיו של הצרכן טרי, מזין ובריא, בדיוק כמו שהיה ברגע בו יוצר. כאן משחקת האריזה תפקיד חשוב מאד: בחירת מכונת אריזה נכונה, אשר תעטוף את המוצר בדרך ההולמת (ומבלי לפגוע בו לאורך התהליך) ותספק לו את ההגנה המתאימה לאורך כל נתיב ההפצה שלו (אשר עלול לארוך מספר ימים) הינה מלאכת מחשבת של ממש.

 

 

 

אריזה אסטטית ומזמינה - אנחנו אוכלים, קודם כל, "בעזרת" העיניים. משחר האנושות, לעיניים שלנו היה תפקיד חשוב בבחינת המזון לפני שאנחנו מנסים לנגוס בו. חוקרי מוח טוענים, כי כבר האדם הקדמון ידע לקשר בין ה"אריזה" (צבע קליפתו של הפרי) לטעמו וכך ידע כי פירות אדומים, למשל, הם מתוקים וטובים למאכל, בעוד הפירות בצבעים אחרים עלולים להיות מרים, בוסר או אפילו רעילים לו. אם נחזור לתקופתנו-אנו, נראה שאף אנחנו מעדיפים מוצר ארוז בצורה נקייה, אסטטית ומזמינה על פני מוצר הארוז בצורה מרושלת, גם אם, לפעמים, הראשון אפילו עשוי להיות נחות בטיבו מהשני.

 

 

 

נוחות פתיחת האריזה - בשנות השמונים העלה דודו טופז את המופע שלו "פליטת פה". במסגרת המופע, במערכון שנשא את הכותרת "דברים קטנים אבל מעצבנים" תיאר טופז את ניסיונו לפתוח שקית חלב בעזרת השיניים וגם את הניסיון לקחת מעדן חלב אחד (מתוך זוג) במקרר הסופר. הקהל באולם התגלגל בצחוק מהול בבכי מתוך הזדהות. בשנים שחלפו מאז, השתנתה גישת האריזה, מכונות אריזה הפכו להיות חכמות יותר והאריזות הפכו להיות ידידותיות יותר לצרכנים ואינן מצריכות תואר ראשון רק כדי לפתוח שקית חטיפים.

 

 

 

אריזה "מגוננת" במהלך השינוע - כאשר מדובר באריזות מחומרי גלם שבירים (כזכוכית, למשל) אריזה נוספת תגן על שלמותם. בקבוקי יין, לדוגמא, עוברים דרך ארוכה מהיקב ועד לשולחן ארוחת השבת או החג שלנו. בכל אחת מהנקודות בה הם נפרקים או מועמסים, הם עלולים להתנגש האחד בשני, ליפול ולהישבר. אריזתם במארז מגן ומקבע (מקרטון או מעץ) יכולה להציל אותם מנזקים.

מכונות אריזה לתעשיית המזון

Tivonet