מכונות אריזה

יתרונות מכונת אריזה אוטומטית על ידנית

העולם שלנו הופך לממוחשב מיום ליום. אנחנו פוגשים יותר ויותר תהליכים שעוברים מחשוב ואוטומציה והאחריות לביצועם עוברת מידיהם של עובדים ופועלים רבים אל מחשב ועובד אחד, שתפקידו להפעילו ולבדוק כי אכן התפקיד מבוצע כהלכה. האוטומציה בולטת במיוחד בתחומי התעשייה השונים, בהם מחלקות פסי ייצור או פסי אריזה אנושיות שלמות מצומצמות והופכות למכונת ייצור או מכונת אריזה אוטומטית אחת.

 

אמנם, בהזדמנות זו או אחרת, אנחנו עלולים לפגוש פעילי זכויות העובדים (או עתידנים) העולים על בריקדות ומזהירים כי בקרוב מאד העולם כולו ישלט על ידי מכונות, אבל, ברובה, מגמת האוטומציה ומיכון התהליכים הינה מגמה חיובית, אשר מייעלת את התהליכים, מוזילה את עלותם הכוללת ומצמצמת את טווחי הנזקים אשר עלולות לגרום טעויות אנוש למיניהן.

 

אף בתחום אריזת המוצרים, ישנם יתרונות גדולים לפסי אריזה המבוססים על מכונות אריזה אוטומטיות על פני פסי אריזה מבוססי כוח אדם אנושי. הנה מספר יתרונות בולטים:

 

תפוקה קבועה אשר נותנת בסיס לתכנון - לעמידה בתאריכי יעד לשיווק יש מקום נכבד באמינותו של יצרן. על בסיס התחייבותו של היצרן למשווק לעמידה בדד-ליין לאספקה, מתחייב המשווק לחנויות ואלו מתחייבות ללקוחותיהן. מה קורה בעונת החורף, למשל, בה חצי מעובדי פס הייצור והאריזה חולים בשפעת? בפסי אריזה ידניים, הפס יואט ועלול אף להיעצר לגמרי, והמפעל לא יוכל לעמוד בתאריך היעד שלו. כאשר מדובר בפס ייצור מבוסס מכונות אריזה אוטומטיות, הסיכון לכך מצטמצם במידה ניכרת.

 

מכונות זקוקות לתנאי עבודה שונים (ואף פחותים) מאשר עובדים - מפעלים מחויבים למתן תנאי וסביבה עבודה מסוימת לעובדיהם (ביגוד עבודה, חדר אוכל, חופשות שנתיות וכד'). אוטומציה ומיכון מאפשרים לקצץ בעלויות ולחסוך את כל ההוצאות הללו.

 

צמצום נזקים העלולים להיגרם בזדון או כתוצאה מטעות אנוש - עובד המנסה לנקום במנהל המחלקה, או לחילופין, עובד עייף מידי (ששכח לבדוק אם אכן יש גליל ניילון במכונת פלופק) עלולים לגרום לנזק לפס האריזה, אשר יביא להאטה ואף להשבתה כליל שלו. כאשר האחריות לביצוע מוטלת על מכונת אריזה אוטומטית, טעויות דומות מצטמצמות עד כמעט לאפס, מאחר והמכונה דואגת להתריע על כשלים בתהליך.

 

פסי אריזה אוטומטיים אינם מיקשה אחת והאוטומציה יכולה לבוא לידי ביטוי במיכון הפס השלם (הזנה אוטומטית של המוצרים למסוע, אריזתם במכונה וציוד סוף קו, שאף הוא אוטומטי לגמרי) או במיכון חלקי וספציפי של נקודות מסוימות בתהליך (למשל, הזנה אוטומטית למסוע בתחילת התהליך אולם הורדה, איסוף וסידור בארגזים באופן אנושי בסיומו). ההחלטה נתונה בידי הנהלת המפעל ותלויה בכוח האדם העומד לרשותה ובהכשרתו.

יתרונות מכונת אריזה אוטומטית על ידנית

Tivonet