מכונות אריזה

התאמת מכונת האריזה למוצר

מכונות אריזה בודדות או קווי אריזה שלמים (המורכבים ממספר מכונות) משמשים אותנו ביצירת האריזות המגנות על כמעט כל אחד מהמוצרים שאנחנו רוכשים ובכל אחת מהחנויות, המרכולים והקניונים בהם אנחנו מבקרים.חומרי הגלם מהם עשויות האריזות משתנים ונקבעים לפי קריטריונים רבים, בהם עלות, נוחות, אסטטיות, פונקציונאליות ועוד.

 

המוצרים שאנחנו קונים בחנויות ארוזים מסיבות רבות: כאשר מדובר במזון מוצק טרי (כגבינות, נקניקים או בשר) האריזה מיועדת לשמור על טריותם של המוצרים ולמנוע את חדירת האוויר שעלול לקלקל אותם. כאשר מדובר במוצרי מזון יבשים בתפזורת (כדגני בוקר, חטיפים, קטניות ופסטות) בנוסף לשמירה על הטריות, האריזה מיועדת גם לאגד כמות מסוימת ומדודה של המוצר על ידי שקילתו ולארוז אותו כדי למנוע חדירת אבק וגופים זרים (ומזיקים). כאשר מדובר במוצרים בודדים (כסוכריות על מקל, למשל) יש צורך במכונה שתדע "לגזור" משרוול ארוך אריזה בודדת (שאורכה תואם למוצר) ולארוז כל יחידה בנפרד.

 

אם כן, ראינו שלאריזת מוצרים שונים נדרשות מכונות אריזה שונות. מכונות אלה הינן בעלות תכונות מגוונות והן נדרשות לטפל בחומרי גלם רבים ונבחרות על פי מספר גורמים דומיננטיים כצורך בשמירה על טריות, גודל המוצר, טיבו (רטוב או יבש, נוזלי או מוצק, שקיל או לא וכן הלאה), סוג האריזה הנדרש, טיב קהל היעד למוצרים (מוצרים המיועדים לפתיחת על ידי ילדים בעצמם, למשל, ידרשו אריזה קלה יותר לפתיחה מאלה המיועדים מלכתחילה למבוגרים) וכן הלאה.

בתחום מכונות האריזה, כיום, ניתן למצוא מבחר גדול של מכונות מסוגים רבים, אשר כל אחת מהן פועלת בטכניקה שונה מחברתה, ולכן, ממלאת צורך וייעוד ספציפי של האורזים. הנה מספר סוגים של מכונות אריזה נפוצים המשמשים בתעשיות השונות:

מכונת אריזה בשרינק - אריזה בעלת יתרונות בולטים לאריזת פריטים בודדים או מספר פריטים. המכונה מרוקנת את האוויר מאריזת המוצר ובכך יוצרת ריק שאיננו מאפשר לחיידקים להתפתח בתוכה ולהזיק למוצר. יתרון נוסף שהיא מקנה הוא היכולת לזהות כאשר מוצר בארוז בשיטה זו נפתח ולתת לכל אחד מהגורמים (לאורזים, למשווקים, למוכרים ואף ללקוח) אינדיקציה על שלמותו וטריותו.

 

מכונת אריזה פלופאק - עושה שימוש בגליל ניילון "רץ" אחד ומאפשרת ייצור אריזות מהיר, יעיל ואוטומטי בחיתוך והלחמה של גודל האריזה הנדרש למוצרים.

 

הבחירה במכונה ספציפית ומתאימה בין סוגי המכונות השונים והרבים איננה מלאכה קלה ולעיתים קורה שבחירה שגויה (או כזו שלא נלקחו בה כל הגורמים הרלוונטיים למוצר) עלולה להוות את צוואר הבקבוק בפס הייצור, להאט את התפוקה ובמקרים מסוימים, אף לעצור אותה כליל. מכונה שכשלה בעומס ואיננה מתפקדת עלולה להשבית פס ייצור שלם ובכך, לגרום לאובדן שעות עבודה והשבתת כוח האדם הממתין לפעולתה, שלא לדבר על נזקים תדמיתיים הנוצרים כתוצאה מאספקה המתעכבת.

 

אם בכוונתכם לרכוש מכונת אריזה ואינכם בטוחים בדיוק למה אתם זקוקים - שיחת טלפון פשוטה למומחים של אילה-פק תסייע לכם בהחלטה - 04-6272111.

התאמת מכונת האריזה למוצר

Tivonet