מכונות אריזה

אריזת מוצרי אלקטרוניקה

אריזה איכותית המתאימה למוצר היא אחת הדרישות הבסיסיות מכל ספק המוכר מוצרים בחנות פיזית או בחנות וירטואלית. הדבר נכון במיוחד עבור מוצרי אלקטרוניקה שעלותם עשויה להיות גבוהה מאוד. ללא אריזה ראויה, הלקוח עלול לקבל לידיו מוצר שנפגם בתהליך השינוע, וכך תיפגע חוויית הרכישה שלו, כמו גם הנכונות שלו לחזור ולרכוש מוצרים נוספים מאותו הספק. אך כיום, תהליך האריזה הופך לפשוט ולבטוח הרבה יותר בזכות מכונות המאפשרות להרכיב את האריזה המושלמת עבור כל מוצר.

 

כיצד נקבעים ממדי האריזה

 

כאשר אדם מן היישוב מעוניין לשלוח חבילה באמצעות הדואר, עומד לרשותו בדרך כלל מבחר מצומצם של אריזות. הגדלים של האריזות הם בדרך כלל קבועים, ולא תמיד הם מתאימים בדיוק לתכולה שאותה מעוניינים לשלוח. כשמבצעים משלוח פרטי, מצב זה נלקח בחשבון, אך כשמדובר באריזה של מוצרים שנרכשו בכסף טוב, הלקוח מצפה לאריזה מתאימה. כיום, אין עוד צורך להתאים את המוצר לאריזה, אלא ניתן, באמצעות מכונות חדישות, להתאים את האריזה למוצר. הטכנולוגיה הקיימת מאפשר לרשום את מדדיו המדויקים של המוצר, את משקלו, את גובהו ואת נפחו, ובהתאם לזה לחשב את גודלה של האריזה הנדרשת ולהכין אריזה בהתאם לדרישה. כלומר, ממדי האריזה לא יקבעו בהתאם לסטנדרט קבוע, אלא בהתאם לסטנדרט משתנה, על פי גודלו של המוצר.

 

בחירה בסוג אריזה המתאימה למוצר

 

בתהליך בחירת האריזה הנכונה, לצד התאמת גודל האריזה ישנה כמובן גם התייחסות לסוג האריזה; אם מדובר למשל במוצרים שבירים או פגיעים, הרי שלעתים יידרש ריפוד מיוחד, אריזה בוואקום או שימוש בחומרים אחרים שיסייעו להגן את תכולת האריזה. אם נדרש לעשות שימוש בחומרי ריפוד, מומלץ כמובן לבחור בחומרים איכותיים, ולא בחומרי ריפוד שנעשה בהם שימוש חוזר שוב ושוב. גם כאשר נדרשים חומרים מסוג זה, ניתן לבחור מכונת אריזה אוטומטית, המאפשרת רמת דיוק גבוהה השומרת על איכות המוצר. חשוב גם לציין כי התאמת סוג האריזה מאפשרת גם לחסוך בהוצאות המשלוח; במקומות שבהם לא מתבצעת התאמה בין גודל המוצר והסוג שלו לבין גודל החבילה והסוג שלה, מוצרים נשלחים לעתים בחבילות גדולות מדי, וכך משלם השולח סכום כסף גבוה יותר. גרוע מכך – כאשר סוג החבילה אינו מתאים,המוצר עלול להיפגע בדרכו ללקוח, וליצור חוויית שירות שלילית.

 

מכונות אריזה

 

כיום, ניתן למצוא מכונת אריזה המסוגלת ליצור אריזות על פי דרישה. אין עוד צורך להחזיק במחסן המלא באריזות מוכנות בגדלים שונים שאינם מתאימים בהכרח, אלא אפשר "לתפור" את החבילה על פי ממדי המוצר המדויקים. חבילה החובקת היטב את המוצר הנארז בה גם אינה דורשת בדרך כלל חומרי מילוי רבים, מה שמאפשר לחסוך בהוצאות נוספות. אמצעי נוסף שעשוי להקל את תהליך האריזה הוא שימוש בתווית ברורה, וסימון ברור של האופן שבו מומלץ לפתוח את האריזה. גם תוויות מסוג זה ניתנות היום להפקה באמצעות מכונות אוטומטיות, והן מקלות משמעותית את תהליך האריזה ומאפשרות ליצור רושם חיובי; הלקוח מקבל לידיו חבילה ארוזה היטב המסומנת באופן ברור, וכך תתחזק הנטייה שלו לבצע רכישה חוזרת מבית העסק.

אריזת מוצרי אלקטרוניקה

Tivonet