מכונות אריזה

אריזת מוצרי פארמה

שמירה על איכותם של מוצרים שונים מחייבת בחירה באריזה הנכונה. אריזת המוצר היא המאפשרת לשמור על הטריות שלו, להגן עליו ולמנוע פגיעה במוצר בעת השינוע. ללא אריזה ראויה, הלקוח יקבל לידיו מוצר פגום, ומכאן קצרה הדרך לפגיעה במוניטין של בית העסק. אריזה מתאימה נדרשת עבור כל מוצר, אך כאשר מדובר במוצרי פארמה, עולה חשיבותה של האריזה עוד יותר. במרבית המקרים מדובר במוצרים המיועדים לשימוש אישי או רפואי, ועל כן תהליך האריזה צריך להתבצע תוך הקפדה על כל פרט ופרט. על כך – במאמר הבא.

תהליך הוולידציה

בניגוד לתחומים אחרים בעולם המסחר, בתעשיות הפארמה נדרש תהליך וולידציה שמטרתו להבטיח את איכותו של המוצר ולוודא כי הוא בטוח לשימוש. קוסמטיקה ומכשור רפואי, כמו גם מוצרים אחרים כגון תוספי תזונה, נבדקים בכל שלבי הייצור ובתהליך הוולידציה הם נדרשים לעמוד בתנאים מסוימים שנקבעו בתקן. בין השאר, נבדקות התשתיות והמכונות שבהם נעשה שימוש בתהליך הייצור, נבדקים החדרים שבהם נעשה שימוש בתהליך ומידת האוורור שלהם, נבדקת מידת הניקיון ונבדקים גם האחסון וההפצה. על כן, כדי להבטיח שילוח והפצה העומדים בדרישות שנקבעו, יש לוודא כי תהליך האריזה נעשה בהתאם לנדרש ותוך שימוש במכונות אריזה מתאימות.

הקפדה על סטריליות

כאמור, אריזה של מוצרי פארמה אינה דבר רגיל. אחד התנאים הבסיסיים להבטחת איכותו של המוצר, היא הקפדה על סטריליות. במקרה זה, המטרה המרכזית היא למנוע את המגע בין המוצר לבין חיידקים ובקטריות המצויים בסביבה החיצונית, באוויר ועל גבי משטחים שונים. על מנת לוודא זאת חשוב לבדוק את שלמותה של אריזת המוצר, ולשם כך קיימים גם תקנים רבים העשויים לסייע בתהליך הביקורת, כגון תקן ISO 11607. אריזה פגומה, שבה ניתן לראות פגמים כגון: קרע, חתך או חור, לא תוכל לספק את ההגנה הנדרשת על המוצר. מכאן החשיבות הרבה שיש לשלב האריזה, ומומלץ לבחור מכונת אריזה כמו גם מכונת שרינק שבאפשרותן ליצור את התנאים האופטימליים לשמירה על איכות המוצר ועל הסטריליות שלו.

גמישות והתאמה מרבית למוצר

כפי שניתן להיווכח מהכתוב לעיל, ישנה חשיבות רבה להתאמת גודל האריזה למוצר. רצוי מאוד לבחור באריזה שתתאים בדיוק לגודל המוצר שנארז, וניתן להיעזר לשם כך במכונת שרינק העוטפת במדויק את המוצר. כך מתאפשרת התאמה מקסימלית וניתן לצמצם את הסיכון להיווצרותם של "כיסים" באריזה העלולים להיפגם ולפגוע באיכות המוצר שנארז. לצד התאמת הגודל למוצר, יש להקפיד כמובן על בחירה בחומרי אריזה מתאימים. מומלץ לבחור בחומרים עמידים על פי התקן שנדרש עבור אותו המוצר.

רגע לפני השילוח

רגע לפני שהחבילה עוזבת את פס האריזה ושנייה לפני השילוח ללקוח, כדאי לבצע מספר בדיקות במטרה לאתר תקלות פוטנציאליות. מומלץ לבדוק באופן מדגמי את אריזת המוצרים ולוודא כי אכן אין פגמים משמעותיים באריזה. את המוצרים עצמם כדאי לאחסן באופן התואם את דרישות המוצר, ויש לשים לב לתנאי הסביבה כמו מידת הלחות והטמפרטורה. במידה שיש דרישות מסוימות להובלת מוצרי הפארמה, יש לציין זאת באופן ברור על גבי האריזה, על מנת למנוע מצבים של פגימה במוצרים הארוזים.

אריזת מוצרי פארמה

Tivonet