מכונות אריזה

אריזת מוצרי מזון ובשר

כשמדובר בתחום המסחר והשיווק של מוצרי צריכה שונים, אחד הדברים הקריטיים היא השמירה על איכות המוצר. מוצר שמגיע ליעדו כשהוא פגום פוגע במוניטין של החברה ובכוחה. על כן, אריזה ראויה של מוצרים היא עניין עקרוני וחשוב מאוד, במיוחד בתחום המסחר האלקטרוני וכאשר מבוצע שילוח של מוצרים ליעדים רחוקים. אך נושא האריזה זוכה לחשיבות רבה עוד יותר כאשר מדובר באריזה של מוצרי מזון ובשר. על כך – במאמר הבא.


אריזת מוצרי מזון – למה חשוב לשים לב

כאשר מדובר באריזה של מוצרי מזון, ובפרט באריזה של מוצרי בשר, חשוב לשים לב לתקנות שנקבעו בחוק של מדינת ישראל. בין השאר, מתייחס החוק לתנאי השמירה של המזון ולתנאי אחסונו, מתוך כוונה להבטיח כי הובלתו לא תפגע באיכותו ולא תהווה סכנה לציבור. כשמדובר למשל במוצרי מזון כגון חלב ובשר, חשוב לארוז את המזון היטב ולאחסן אותו בטמפרטורה הנמוכה מ-8 מעלות צלזיוס. לשם כך, גם יש לבחור באריזה מתאימה שלא תירטב ושתהיה עמידה בתנאי לחות שונים.


סימון המוצרים

במסגרת תהליך אריזת המוצרים באמצעות מכונת אריזה או פלופק יש להתייחס גם לסימון שעל גבי האריזה ולוודא כי כתובות בו באופן ברור הוראות האחסון של המוצר. הוראות אלו צריכות לכלול הנחיות באשר לאחסנת המוצר טרם פתיחתו ולאחריה. לדוגמה, מוצרים מסוימים יכולים להיות מאוחסנים בארון, אך לאחר פתיחתם יש לשמור אותם במקרר. מוצרים אחרים, כגון בשר, אין להקפיא שנית לאחר ההפשרה הראשונית – שכן פעולה מעין זו עלולה לסכן את בריאותם של הצרכנים. מלבד זאת, החוק מציין מידע נוסף שחייב להופיע על גבי האריזה, למשל: נפח המוצר או משקלו, רשימת מרכיבים, ערכים תזונתיים, פרטי היצרן והיבואן, תאריך ייצור ותאריך תפוגה וסימונים נוספים כגון: "דל ב...", "מופחת קלוריות" וכיוצא בזה.


אריזות – התאמה מושלמת ובקרת איכות

כמו בתחומים רבים אחרים, גם בעולם האריזות, חשוב מאוד לשים לב לפרטים הקטנים. גם כאשר בוחרים בחומרי האריזה המשובחים ביוצר, וגם כאשר מקפידים על תכנון מדויק של האריזה עלולות להיווצר תקלות. על כן, כדאי כי כל מנהל בית עסק האחראי על האריזה ועל השינוע של מוצרי המזון, יבצע בקרת איכות של אריזות המוצר. ראשית, יש לוודא כי האריזה שנבחרה אכן מתאימה למוצר שבו מדובר. לדוגמה, כאשר מדובר במוצרי בשר חשוב לוודא כי בוחרים באריזה המונעת נזילה, וחשוב גם להבטיח כי האריזות אינן פגומות. במוצרי מזון אחרים, יש אפשרות לבחור באריזות הניתנות לפתיחה מחודשת, וכך ניתן יהיה לשמור על הטריות של המוצר לאורך זמן רב יותר.


שקיפות ואסתטיקה

לסיכום, חשוב להזכיר פרט חשוב נוסף שאין לזלזל בו – האסתטיקה של האריזה. בשורה התחתונה המטרה היא למכור את המוצר הארוז, ועל כן, במיוחד כאשר מדובר במוצרי מזון – חשוב לדעת איך להציג את המוצר. במידת האפשר כדאי לבחור באריזה שקופה, או שקופה ברובה, כיוון שבדרך כלל הצרכן ירצה לראות את מוצר המזון שהוא רוכש. הדבר נכון בעיקר כאשר מדובר במוצרים כגון פירות, ירקות ובשר; אם מדובר במוצרי מזון יבשים אין הכרח לבחור באריזה שקופה, אך כאשר מעוניינים לרכוש פירות, ירקות או בשר – הצרכן יעדיף בדרך כלל במוצרים העטופים באריזה שקופה. כך ניתן להעריך ביתר קלות את מצבו של המוצר. מלבד זאת, במידת האפשר רצוי לעצב עטיפה נאה ונוחה לשימוש – בסופו של דבר אנחנו בוחרים מוצרים גם בעזרת העיניים, ורצוי לבחור עטיפה שתמשוך את עינו של הצרכן.
אריזת מוצרי מזון ובשר

Tivonet