מכונות אריזה

אריזת מוצרי חקלאות- כך זה מתבצע

 

כאשר לקוח קונה ירקות או פירות ארוזים בחנות שליד ביתו, הציפייה שלו היא לקבל מוצר טרי וטעים. ואכן, מטרתה של אריזת מוצרי חקלאות היא לשמור על איכותו של המוצר ועל טיבו. מוצר שנארז היטב יישמר בדרך כלל יותר טוב, והלקוח שיקבל אותו ישמח לרכוש אותו שוב. אך מאחר שמדובר במוצרי מזון רגישים, האריזה שלהם מאתגרת הרבה יותר מאריזה של מוצרים אחרים, והיא מחייבת התייחסות לפרמטרים שונים ומגוונים. על אריזה של מוצרי חקלאות – במאמר הבא.

 

 


אריזה מזמינה ונאה

נתחיל דווקא בגורם הקשור לאופן הצגתו של מוצר המזון. כידוע, חלק גדול מתהליך הרכישה מתבצע באמצעות העיניים. הלקוח בוחן את המוצר, מנסה לאתר בו פגמים ובודק שהוא אכן עונה על הדרישות שלו ועל הצרכים שלו. תהליך בחירה מדוקדק חשוב במיוחד כאשר מדובר במוצרי מזון, שכן צריכה של ירקות או פירות באיכות פגומה עלולה להיות מסוכנת. על כן, כדי לעודד את הלקוח לרכוש את המוצר חשוב להתייחס למראה החיצוני של האריזה. אריזה של מוצרי חקלאות צריכה להיות יפה ומזמינה, כאשר בדרך כלל עבור מוצרים מסוג זה ייבחרו אריזות שקופות או שקופות בחלקן. כך יתאפשר ללקוח לראות את המוצר ולבחון אותו כראוי. סביר להניח שמוצר שנארז באריזה אטומה, איכותית ככל שתהיה, לא יירכש; אריזה אטומה אינה מאפשרת ללקוח להתרשם מהירקות הנאים ומהפירות הטריים, ועל כן בתהליך האריזהנבחרת בדרך כלל אריזה שקופה.

 

 

שמירה על הטריות

כאשר מחפשים פתרונות אריזה למוצרי חקלאות, אחד הגורמים החשובים ביותר שיש להתייחס אליהם הוא כמובן השמירה על הטריות. בשוק ישנן טכניקות שונות להבטחת הטריות והאיכות של המוצר, אך השיטה העיקרית כוללת שימוש במכונות אריזה כגון מכונת שרינק. מכונה זו מאפשרת ליצור אריזה המותאמת באופן מלא למוצר ולגודל שלו; היא מספקת עטיפה מדויקת וצמודה המונעת ממזיקים שונים לחדור אל האריזה ולפגוע במוצר. כדי לוודא שטריות המוצר החקלאי נשמרת, צריך כמובן לבחור גם בחומרי אריזה מתאימים שיהיו חזקים מספיק על מנת להבטיח את עמידות האריזה.

 

 

סימון ומיתוג

שלב נוסף בתהליך האריזה נוגע לסימון המוצרים ולמיתוג שלהם. כדי שהמוצר יהיה בטוח לשימוש, החוק מגדיר מהו המידע שצריך להיות מצוין על גבי האריזה. תווית המוצר צריכה לכלול מידע בסיסי הנוגע לייצור המוצר, לתאריך התוקף שלו ולתנאים שבהם יש לאחסן אותו. לעיתים לאחר הפתיחה של האריזה יהיה צורך לאחסן את המוצר בקירור, וגם זאת יש לציין בתווית. מלבד הוראות אלו, המוצר צריך להיות מסומן היטב ויש לציין את המשקל שלו ופרטים נוספים, לדוגמה – האם המוצר עבר שטיפה או לא. בתהליך סימון המוצר כדאי להתייחס גם לנושא המיתוג. מומלץ כי התווית של המוצר תהיה מעוצבת באופן מושך שיכלול את הלוגו של החברה ושיתאים למיתוג הכללי של המוצר.

אריזת מוצרי חקלאות- כך זה מתבצע

Tivonet