מכונות אריזה

כל הדרכים לארוז כלי זכוכית

בתי עסק רבים משקיעים משאבים נרחבים בפיתוח המוצרים ובהתאמתם לצורכי הלקוחות. סקרי שוק, בחירה בין מפרטים שונים ואפילו מיתוג מחדש – כל אלו הם אמצעים שמטרתם למשוך את הלקוחות ולעודד אותם לרכוש את המוצר של החברה. גם בשיווק המוצר או השירות מושקעת אנרגיה רבה, ונעשה מאמץ רב לבצע פילוח נכון של קהל היעד ולבחור במדויק באנשי השיווק הנכונים. אך כל הטרחה הזאת תרד לטמיון אם הלקוח יקבל לידיו מוצר פגום. על כן, כחלק מהשירות שניתן ללקוח חשוב להקדיש גם תשומת לב לאופן אריזת של המוצרים. אריזה איכותית תאפשר למסור ללקוח מוצר שלם ותבטיח את שביעות רצונו. אך לעיתים אתגר האריזה אינו פשוט כלל, במיוחד כאשר מדובר במוצרים שבירים. על כן, המאמר הבא ישפוך מעט אור על אריזות של מוצרי זכוכית.

 

 

שינוע מוצרי זכוכית

אף על פי שכיום יש בנמצא חומרים לא מעטים, הזכוכית עדיין משמשת יצרנים רבים לצורך הרכבתם של מוצרים שונים. הזכוכית נדרשת למשל ככלי קיבול בתחום הקוסמטיקה, וגם בענף המזון היא ממלאת תפקיד מרכזי; מוצרי שתייה ומאכל מסוגים שונים מאוחסנים במכלי זכוכית, ונדרשת זהירות רבה על מנת למנוע היווצרות של סדקים הפוגעים בשלמותם של כלי הזכוכית. מלבד זאת, ישנם בתי עסק רבים המוכרים חפצי נוי מזכוכית או פריטים אחרים שאף הם עשויים מחומר שביר זה. על כן, במקרים רבים מתעורר הצורך להוביל מכלי זכוכית וכלים אחרים העשויים מזכוכית, ושינוע מסוג זה מצריך התנהלות מסוג מסוים.

בין היתר, שינוע מוצרי זכוכית כרוך באתגרים הבאים:

· 

      שמירה על שלמות המוצר: כלי זכוכית נוטים להישבר ולכן אין אפשרות לארוז אותם כלאחר יד. בעת האריזה יש לזכור כי ליצרן אין תמיד שליטה מלאה על אופן השינוע, ועל כן יש לקחת בחשבון שהמוצרים יעברו טלטלות שונות בדרכם ללקוח. אריזה מתאימה תסייע לצמצם אתהסיכון לפגיעה במוצר.

·

       עלויות האריזה: אחד האתגרים המשמעותיים באריזה של מוצרי זכוכית היא הבחירה בחומרי האריזה המתאימים במסגרת התקציב הקיים. על כן, כדאי לבצע סקר שוק מעמיק ולהתייעץ עם גורמים המומחים בתחום זה.

 

·       סימון מתאים: לאחר האריזה המוצר הארוז עובר לפס השינוע, אך רגע לפני יש לשים לב לאופן הסימון על גבי האריזה. מוצרי זכוכית דורשים בדרך סימון מיוחד שיתריע על כך כי האריזה כוללת מוצר שביר המצריך זהירות יתרה.

 


אריזה מדויקת המותאמת למוצר

כאמור, הצעד הראשון באריזה של מוצרי זכוכית היא בחירת פתרונות אריזה מתאימים. בעבר היה נהוג לארוז כל מוצר בנפרד, ולרפד את האריזה היטב בחומרים שיגנו עליו. במקרים אלו, שלמות המוצר הייתה אומנם נשמרת, אך תהליך השינוע היה כרוך בפסולת רבה ובטרחה לא מעטה עבור הלקוח. כיום, לעומת זאת, ישנה מכונת אריזה המאפשרת בחירה קפדנית בחומרי אריזה מותאמים למוצר הספציפי. במכונות אלו שולט מחשב המאפשר ליצור אריזה אטומה ומדויקת על פי צרכים המוגדרים מראש. באמצעות מכונות אריזה ניתן גם לייעל את התהליך כולו ולוודא כי כל אריזה מסומנת כראוי בהתאם לתכולתה. מומלץ להתייעץ עם מומחים לאריזה כלי שהאריזה תשמור על הכלים היקרים שלכם שלמים ובטוחים. 

כל הדרכים לארוז כלי זכוכית

Tivonet