מכונות אריזה

לכבוד 2019 החידושים האחרונים בתחום האריזה

לקראת השנה האזרחית החדשה, בעלי עסק רבים מחפשים אחר דרכים חדשות לייעל את נוהלי העבודה שלהם ולשפר את תהליך העבודה בכללותו. במסגרת זו, נבדקים לא רק המוצרים עצמם, אלא גם דרכי האריזה שלהם. אריזה נכונה, ההולמת את טיבו של המוצר, תסייע לשנע אותו בקלות ובמהירות לבית הלקוח, ותבטיח את שביעות רצונו. המאמר הבא יבחן את עולם האריזה של שנת 2019, ויציע פתרונות חדשים לבעלי עסק.

אוטומציה וייעול

כאמור, בתחום האריזות המטרה המרכזית של בעל העסק היא שהמוצר יגיע שלם ליעדו. אם הלקוח מקבל לידיו מוצר פגום שלא נארז כראוי, או מוצר שאריזתו פתוחה, הוא עלול לחשוב פעמיים לפני שיבצע רכישה חדשה מאותו הספק. בשל כך, תהליך האריזה צריך להתבצע באופן מוקפד, עד לפרטים הקטנים. בעבר תהליך האריזה נעשה באופן ידני בלבד על ידי אנשי הלוגיסטיקה, אך כיום ישנן אפשרויות חדשות ויעילות הרבה יותר. בימינו ניתן למצוא פתרונות אריזה חדשניים המאפשרים לא רק להגן על איכותו של המוצר, אלא גם להשלים את התהליך במהירות רבה יותר. לשם כך קיימות מכונת אריזה שבזכותן התהליך כולו מתבצע באופן ממוכן ואוטומטי. באמצעות תהליך זה אפשר גם להתאים את האריזה למוצר הספציפי באופן אופטימלי. כך, אם לדוגמה נדרשת אריזה של מוצרי מזון, ניתן לארוז אותם ביעילות תוך שמירה מקסימלית על טריות המזון. במקרים אחרים, לדוגמה, כאשר יש צורך בתהליך אריזה מהיר של מוצרי אלקטרוניקה רגישים, אפשר לבחור מכונת אריזה אוטומטית ובחומרי אריזה מתאימים.

סימון ברור

אריזה איכותית ומוקפדת מחייבת התייחסות לא רק לאופן האריזה ולחומרי האריזה, אלא גם לסימון נכון ומדויק. לשם כך נדרשת לא רק מכונת אריזה, אלא יש לבחור פתרונות אריזה נוספים כגון מכונות של הדבקת תוויות. כאן חשוב גם לשים לב להגדרות החוק הנוגעות לסימון המוצרים ולמידע שחייב להופיע על תוויות המוצר. פתרונות אריזה מתאימים צריכים גם לכלול התייחסות לשפה של התווית; אם המוצרים מיועדים לשיווק בישראל – הרי השפה היא כמובן עברית, אך לעיתים (בתחום התרופות למשל) נדרש גם סימון המוצרים בשפות אחרות, כגון אנגלית וערבית. מעבר לכך, כמו בעת בחירה של מכונת אריזה, גם מכונת הדבקה מקצועית חשוב לבחור על פי המפרט המבוקש של בית העסק, ויש להקפיד על שימוש במדבקות באיכות גבוהה שניתן ליישם אותן בקלות על האריזה.

השכרה ויד שנייה

מגמה נוספת בתחום פתרונות אריזה היא שירותי יד שנייה והשכרה של מכונות אריזה. בתי עסק רבים למשל, נזקקים לשירותיה של מכונת אריזה בתקופות עמוסות של השנה, או לצורך פרויקט נקודתי מסוים. במקרים אלו, לא תמיד משתלם לרכושמכונת אריזה חדשה לגמרי, אלא יש להעדיףפתרונות אריזה אחרים. אפשרות אחרת היא כמובן לבצע עסקת טרייד-אין ולשדרג מכונת אריזה או מכונת הדבקה קיימות. רכישה של מכונות מיד שנייה ושכירת מכונות אריזה, עשויות להיות חלופות חסכוניות ויעילות יותר ולכן יש בהחלט לשקול אפשרות זאת, במקרים מסוימים.

לכבוד 2019 החידושים האחרונים בתחום האריזה

Tivonet