מכונות אריזה

מדוע יש צורך בגלאי מתכות במפעלי אריזה

כאשר אנחנו שומעים את הצירוף "גלאי מתכות", מתעוררות אצלנו בראש כמה אסוציאציות קבועות. בדרך כלל עולה בראשנו תמונה של אותם אנשים המנסים למצוא אוצרות על שפת הים. במצבים אחרים, הצירוף "גלאי מתכות" יעורר רושם פחות חיובי, של המכשור המשמש לאיתור של כלי נשק. אך בפועל, רבים אולי יופתעו לשמוע כי גלאי מתכות הוא מכשיר בעל תפקיד מרכזי בתחום האריזה. במקרים רבים, אחרי האריזה ולפני שמשחררים את החבילות ללקוחות, מתבצעת סריקה שמטרתה לאתר חלקי מתכת בחבילה. לשם מה יש צורך בהליך זה? על כך במאמר הבא.

בריאות הצרכן

השיקול הראשון בשילוב של גלאי מתכות כחלק מחבילת פתרונות אריזה, הוא כמובן שלמות גופו של הצרכן. במסגרת הליך האריזה, בין אם הוא נעשה באמצעות מכונת אריזה אוטומטית ובין אם הוא נעשה באופן ידני, עלולים לחדור גופים זרים לתוך האריזה. מכונת אריזה אוטומטית מסייעת בצמצום משמעותי של הסיכון, אך בכל זאת, כאשר מדובר בבריאותו של הציבור, לא מומלץ להסתכן. בדרך כלל גלאי מתכות ינסו לאתר חומרי ברזל ומתכת אך החומר המורכב ביותר לאיתור הוא פלדת אל-חלד, וזאת בשל העובדה שאין זה חומר מגנטי וגם המוליכות שלו נמוכה. כל חומרי מתכת אלו עלולים לסכן את בריאותו של הצרכן, בייחוד כאשר מדובר באריזה של מוצרי מזון או באריזה של מוצרי לבוש הבאים במגע עם העור. על כן, כדי להבטיח הגנה מקסימלית על הצרכן, מומלץ לשלב גלאי מתכות כחלק מרכזי של פתרונות אריזה במפעל.

חיסכון כספי

תהליך האריזה הוא כאמור מורכב מאוד, גם כאשר לרשות העובדים עומדת מכונת אריזה אוטומטית המייעלת את אריזת המוצרים. אף מפעל כמעט אינו עובד בסביבת עבודה סטרילית, ואף פתרונות אריזה, מעולים ככל שיהיו, אינם יכולים למנוע ב-100% חדירה של חומרים זרים לאריזה. כפי שנאמר לעיל, חדירה של חלקי מתכת עלולה לסכן את בריאות הלקוחות, אך יש לה גם מחיר כלכלי העלול להיות כבד מאוד. כיום, בעידן האינטרנט והרשתות החברתיות, כמעט כל אחד מאתנו עד לדברי ביקורת ולתלונות על ספק שירותים זה או אחר. לעיתים הלקוח עשוי לפרסם את דעתו השלילית עוד לפני שיצר קשר עם ספק השירות וניסה ללבן את העניין. על כן, לשימוש בגלאי המתכות יתרון כלכלי משמעותי; הוא מאפשר לאתר את אותם חלקי המתכת, וכך נמנעת עוגמת נפש, וכמות ההחזרות של המוצרים עשויה להצטמצם באופן משמעותי.

כיצד בוחרים ולמה לשים לב

בדומה לתהליך הבחירה של מכונת אריזה אוטומטית, גם גלאי מתכות יש לבחור בתשומת לב רבה וכחלק ממערך פתרונות אריזה הקיים במפעל.

כאשר בוחרים גלאי מתכות יש לשים לב לנקודות הבאות:

·        התאמה למוצרים קיימים – את המכונה יש להתאים למוצרים שאותם אורזים במפעל, למאפיינים הייחודיים שלהם ולאופן האריזה שלהם. במקרים רבים ניתן לכוונן את הרגישות של המכונה, וכך יש אפשרות להגיע להתאמה מרבית לצרכים של המפעל.

·        חברה אמינה – גלאי מתכנות איננו "עוד מכונה" שמשלבים בתהליך האריזה. לגלאי יש כאמור תפקיד בטיחותי וחיוני, ועל כן מומלץ לפנות לחברה המתמחה בתחום של מכונות אריזה.

·        הדרכת העובדים – הבחירה בגלאי המתכות המתאים הוא רק השלב הראשון; כדי שהמכונה תשמש את המפעל היטב, חשוב לתדרך את העובדים בדבר אופן השימוש הנכון בגלאי.

·        תחזוקה נכונה – נקודה אחרונה לסיום, כדי שגלאי המתכות ישמש את המפעל שנים ארוכות, יש לוודא כי הוא הוא זוכה לתחזוקה הולמת ולטיפול תקופתי הולם.

מדוע יש צורך בגלאי מתכות במפעלי אריזה

Tivonet