מכונות אריזה

ההבדל בין אריזות פלסטיק ואריזות זכוכית

חומר הפלסטיק, המוכר לנו כל כך היום, נחשב לחדש יחסית בעולמנו. מדובר בחומר סינתטי או חצי-סינתטי המורכב בעיקר מפולימרים, מחומרי צבע ומחומרים המעכבים בעירה. אומנם לאורך בהיסטוריה נעשה שימוש בגומי שהופק באופן טבעי מעצים, אך הפלסטיק כפי שאנו מכירים אותו, נכנס לשימוש החל מסוף המאה ה-19. עד אז, מוצרים רבים, בעיקר נוזלים, היו נארזים במכלי זכוכית. כך לדוגמה מוצרי מזון ושתייה היו נארזים במכלי זכוכית, וגם חומרים כימיים וקוסמטיים נשמרו במכלי זכוכית. כיום, גם מכלי פלסטיק וגם כלי זכוכית משמשים אותנו לאריזה של מוצרים שונים ובמאמר זה נתמקד בפתרונות האריזה הללו ובמאפיינים שלהם.

אריזות זכוכית

כאמור, השימוש במכלי זכוכית לצורך מוצרים שונים אינו חדש. גם כיום אריזות זכוכית משמשות לצרכים רבים בעיקר בתחום השתייה, המזון, הרפואה והקוסמטיקה. כדי להבין באילו מקרים מומלץ לבחור פתרונות אריזה מסוג זה, יש להכיר את היתרונות ואת החסרונות של הזכוכית.

יתרונות:

·        מחזור – אחד השיקולים המרכזיים בתחום של פתרונות אריזה נוגע לשמירה על איכות הסביבה. זכוכית נחשבת לאחד החומרים שהכי קל למחזר אותם מבלי שהתהליך יפגע באיכותו של המוצר הסופי. במקרים רבים נעשה אף שימוש במכלי הזכוכית לצרכים אחרים, למשל כאשר משתמשים בבקבוק יין ככלי הגשה לשתייה קרה.

·        עמידות בפני דליפה – זוהי אחת הסיבות שבעטיין משמשים בקבוקי זכוכית בתחום הרפואה. מכלים פלסטיים לא תמיד מתאימים לאפסון של נוזלים ושל חומרים מסוכנים, ובמקרים רבים הזכוכית עמידה יותר.

·        השפעה על המוצר – לא כולם יודעים להסביר מדוע, אך משקה קר הרבה יותר טעים כאשר הוא נמזג מבקבוק זכוכית. ואכן, מוצרי מזון ושתייה רבים נארזים בזכוכית משום שזו אינה משפיע על טעמו של המוצר.

·        אסתטיקה – במקרים רבים, יבחר היצרן להשתמש במכלי זכוכית בשל המראה הנאה שלהן. הדבר נפוץ במיוחד בתחום הקוסמטיקה, שם עיצוב האריזה הוא חלק מהעיצוב של המותג.

חסרונות:

·        משקל – משקלה של הזכוכית גבוה הרבה יותר, וכך גדל גם משקלו של המוצר. עניין זה זניח כשמדובר במוצר אחד, אך כאשר יש צורך לשנע כמות גדולה של מוצרים, השימוש בזכוכית עלול להוות חסרון משמעותי.

·        שבירה – זכוכית היא כידוע חומר שביר, וככזה היא עלולה גם להיות מסוכנת. אם עובד שומט מידו מוצר זכוכית, הדבר עלול להוביל לחתכים ולפציעות, ועל כן הטיפול במוצרי זכוכית צריך להיעשות בזהירות יתרה.

·        עלויות – במקרים רבים שימוש בזכוכית יהיה יקר יותר ותהליך השינוע יהיה מורכב יותר.

אריזות פלסטיק

כפי שניתן להיווכח – אריזות זכוכית משמשות בדרך כלל בתחום המזון, הרפואה והקוסמטיקה. במקרים אלו היצרן מעוניין להבטיח את איכות טעמו של המוצר, את בטיחות השימוש בו או את המראה שלו. אך ביתר הענפים, נדרשים פתרונות אריזהאחרים, שבמסגרתם ניתן גם לשלב עבודה עם מכונות אריזה אוטומטיות המייעלות את התהליך כולו.

יתרונות:

1) מחזור – כיום גם הפלסטיק ניתן למחזור ולעיתים מכולות לאיסוף מכלי פלסטיק נגישות הרבה יותר לעומת מכולות לאיסוף כלי זכוכית.

2) מיתוג – אריזה במכלי פלסטיק מקלה את תהליך המיתוג, כאשר ניתן להטביע בקלות על המכל את שם המותג או את הלוגו שלו.

3) ייעול תהליך האריזה – בעוד אריזות זכוכית הן מוגבלות למדי מבחינת הגודל והפורמט שלהן, אריזות פלסטיק מאפשרות ורסטיליות רבה. כיום ישנן מכונות אריזה אוטומטיות שבאמצעותן ניתן אף לייעל את התהליך עוד יותר בהתאמה אישית לצורכי הלקוח.

חסרונות:

1) סכנה בשימוש לא נכון – כידוע מכלי פלסטיק משמשים אותנו גם בתחום המזון. אך חשוב לזכור, לא כל מכל פלסטיק נועד לשימוש במכשיר המיקרוגל, ולעיתים שימוש לא נכון עלול להיות מסוכן או שהוא עלול לפגוע בבריאותו של המשתמש.

2) נקודת התכה נמוכה – הפלסטיק אינו חומר העמיד בתנאי חום קיצוניים. לכן, חשוב מאוד להרחיק אותו מאש.

3) נזק סביבתי – הפלסטיק הוא אומנם חומר שניתן למחזר, אך לעיתים נדמה כי רמת המודעות של הציבור טעונת שיפור. פלסטיק שנזרק לאשפה הביתית ואינו מפונה למקום איסוף מתאים עלול להזיק לסביבה.

בשורה התחתונה – הבחירה בין אריזת פלסטיק לבין אריזת זכוכית צריכה להיעשות בהתאם לצרכים של היצרן ובהתאם לדרישות המוצר. הכלל המנחה הוא לבחור בפתרון אריזה שיאפשר עבודה נוחה ויעילה, מבלי לפגוע באיכות המוצר ותוך צמצום הנזק הסביבתי.

ההבדל בין אריזות פלסטיק ואריזות זכוכית

Tivonet