מכונות אריזה

אלו מכונות אריזה נדרשות לחקלאים?

מקצוע החקלאות הוא אחד התחומים המורכבים והמאתגרים ביותר כיום. בישראל, מדינה שבה כמות המשקעים השנתית נמוכה יחסית, לא תמיד פשוט לנהל עסק חקלאי מצליח. מלבד זאת, האקלים והתנאים בשטח מחייבים את החקלאי להתמודד עם מזיקים שונים שלעיתים פוגעים באיכות המוצר הסופי. אך זה לא כל הסיפור – גם אם מדובר בשנה טובה ופורייה, וגם אם הגידולים הניבו את התוצרת המבוקשת, כעת החקלאי נאלץ להשלים בהצלחה גם את תהליך האריזה. כדי שהצרכן ירכוש את המוצר, עליו להיות טרי, נקי ממזיקים ובמצב טוב, ולשם כך נדרשת אריזה מתאימה. במאמר הבא נציג כמה מכונות אריזה שיסייעו לחקלאים להשיג מטרה זו.

מכונות פלו-פאק

אריזת עם מכונת פלו-פאק (Flow-Pack) היא אולי המכונה המתאימה ביותר לאריזה של מוצרים חקלאיים. היתרון המרכזי שלה הוא האפשרות להתאים את האריזה לגודל של המוצר. כך, ניתן לארוז ביעילות ובמהירות מוצרים חקלאיים במשקלים שונים, ועל פי הצורך. האריזה מתבצעת בדרך כלל בעזרת גליל ניילון שקוף המאפשר גם לראות את תוכן האריזה וכך הצרכן יכול לבחור בדיוק את המוצר הרצוי לו. איטום המוצר באריזת הניילון מאפשר להאריך את חיי המדף שלו וכך להגדיל את שביעות הרצון של הצרכן, ואת הרווחים של החקלאי.

כיצד בוחרים מכונת אריזה?

לפני שבוחרים מכונות אריזה חשוב מאוד לאפיין את הצרכים המדויקים של החקלאי. לכל מכונה פונקציות משלה וישנן גם מכונות אריזה אוטומטיות המאפשרות לייעל את תהליך האריזה עוד יותר. חשוב למשל לוודא כי המכונה תומכת בשימוש בחומר האריזה הרצוי, וכי מהירות העבודה שלה מתאימה לדרישות החקלאי. מלבד זאת, מכונות רבות כוללות לדוגמה אפשרות לביצוע חורים לתליית המוצר או להדפסה של לוגו על האריזה. עניין אחרון שיש לבחון היטב הוא מידת התחזוקה של המכונה. במידת האפשר מומלץ לבחור במכונה קלה לתפעול שאינה מחייבת תחזוקה ברמה גבוהה. אך גם אם בוחרים במכונה מעין זו, חשוב מעת לעת לבדוק אותה ולוודא שהיא פועלת כראוי.

בודקי משקל וגלאים

לצד מכונות אריזה או מכונות אריזה אוטומטיות, חקלאים נדרשים גם לבודקי משקל ולגלאי מתכות. מכונות אלו מבטיחות כי הצרכן יקבל לידיו את המוצר שביקש. בודקי המשקל מוודאים כי הכמות הנארזת אכן עונה על הדרישות פר-יחידה, ואילו גלאי המתכות מטרתו לוודא כי האריזה אינה כוללת חלקי מתכת העלולים לסכן את חייו של הצרכן. גם מכונות אלו יש לבחור בקפידה וחשוב לוודא כי העובדים יודעים כיצד להשתמש בהן ומהן הנחיות התחזוקה של היצרן.

מכונות לסימון מוצרים

תהליך האריזה הסתיים בשלום, והמוצר ארוז וסגור היטב. כעת, כל שנותר הוא לסמן את האריזה בתווית רלוונטית. על התוויות ניתן לציין מידע חשוב, פרטים לגבי המוצר וכמובן גם פרטי התקשרות עם בעל העסק. היום, תוויות ומדבקות ממותגות אינן עוד בגדר מותרות. כל בעל עסק מעוניין שהצרכן יכיר אותו, ויוכל לזהות בקלות את המוצר שלו. כך יכול החקלאי לקדם את המוצר שלו ולבנות קהל לקוחות נאמן המעוניין בתוצרת חקלאית איכותית וארוזה כראוי.

אלו מכונות אריזה נדרשות לחקלאים?

Tivonet