מכונות אריזה

4 שיטות לשיפור תנאי העבודה במפעל

בעלי מפעלים רבים, תוהים לא פעם, איך ניתן לשפר את תנאי העבודה במפעל לטובת העובדים. כידוע, שיפור התנאים ואווירה טובה בין כל העובדים תשפיע ישירות על תחושתו האישית של כל עובד ובאופן טבעי תעלה גם את התפוקה והיעילות בעבודה. במאמר לפניכם נספק 4 שיטות שיוכלו להיטיב עם העובדים שלכם ולשפר את התנאים הסובבים אותם.  

תאורה יעילה ועיצוב מרענן

לכל מפעל שמספק סחורה, כמו מכונות אריזה, מוצרי מזון וכו', חשוב שתהייה תאורה איכותית ומתאימה. תאורה יכולה לשפר רבות את איכות העבודה, היא יוצרת תחושה נעימה ואינטימית בחלל ובנוסף, היא מונעת מהעובדים לאמץ את עיניהם ולעשות טעויות.

בהקשר לעיצוב המפעל, שקירותיו לרוב ערומים, ניתן לשדרג אותם ולהכניס בהם חינניות רבה. מומלץ לתלות במסדרונות המפעל או בחללים הגדולים שבהם העובדים נחים, תמונות של כלל העובדים מימי גיבוש שלהם ברחבי הארץ. תמונות אלו יעלו זיכרונות מתוקים ותחושת משפחתיות.  

מכונות מזון אוטומטיות

גם אם המפעל מחזיק בחדר אוכל או שיש בקרבת מקום מסעדות ובתי קפה, עדיין מומלץ להכניס מספר של מכונות מזון ושתייה אוטומטיות. במכונות אלה ניתן להכיל סנדוויצ'ים, סלטים, קפה וחטיפים שעלותם הרבה יותר זולה מכל מסעדה בחוץ. העובדים שלכם ישמחו על האלטרנטיבה הנגישה הזו וינצלו אותה מדי יום. בזכות אותן מכונות העובדים גם יקצרו את שהותם בחוץ, שכן, המכונות נגישות ופשוטות להפעלה ועומדות לצד מכונת אריזה או כל דבר אחר בקרבת מקום ותמיד לרשות העובד, בכל שלב ביממה.

הקפדה על הניקיון ובטיחות העובדים

רמת ניקיון במפעל יכולה לסמן רבות על ההתנהלות שקיימת במפעל. כל עובד שנמצא בסביבה נקייה, נעימה ואסתטית ירצה לשהות במפעל שעות ארוכות. יהיה נכון להעסיק עובד ניקיון קבוע שידאג לניקיון במפעל לאורך כל היום, כשלמחרת תחכה לעובדים סביבה נקייה ומזמינה.  בהקשר לזאת, חשוב שהסביבה של העובדים תהייה בטוחה. לכן, יש להקפיד על כל נהלי העבודה במפעל ומדי כמה זמן לקבוע פגישת ריענון בנוכחות כולם ולהזכיר את כל הנהלים ששומרים על הבטיחות של כל עובד.

מקומות חניה והסעה לעובדים

על מנת לשפר את התנאים במפעל רצוי לדאוג שלכל העובדים שמגיעים עם רכב יוקצה מקום חניה הולם, כך הם לא יאלצו מדי בוקר להסתובב ברחובות ולבזבז זמן עבודה יקר עד שימצאו מקום להחנות בו. כמו כן, לעובדים ללא רכב, מומלץ לסדר הסעה מיוחדת עד למפעל, לרבות אם מדובר במפעל שנמצא רחוק.

לסיכום

כל הרעיונות הנ"ל יכולים יחדיו ליצור אווירה כיפית ומהנה מאוד במפעל, כל הרעיונות יעניקו לעובדים את התחושה שמשהו מתחשב בצרכים שלהם, דואג לרווחתם ורוצה להנעים את זמנם כל זמן שהם שוהים בעבודה.

תחושות אלה יעצימו את העובדים, יעלו את המוטיבציה שלהם ויעניקו אווירה חיובית מדי יום בין כולם.


4 שיטות לשיפור תנאי העבודה במפעל

Tivonet